ravit

IT Outsourcing

Externí správa sítě (outsourcing IT) znamená převzetí určitých nebo veškerých činností spojených s fungováním informačních technologií externí firmou. Spoustu věcí si můžete udělat sami, ale s růstem vaši společnosti rostou i požadavky na informační technologie a toto řešení se stává neefektivní. Zde je pak lepší svěřit se do rukou odborníků, jako jsme my. S námi se už nebudete muset starat o nic. Jsme schopni se postarat o kompletní údržbu, provoz i vývoj vašeho informačního systému jako celku. Navíc IT outsourcing Vám můžete ušetřit i peníze a zajistit stabilitu. Není nutné si totiž platit vlastního administrátora a už vůbec ne dva administrátory aby byla funkčnost vašeho informačního systému zajištěna i v případě, že má váš administrátor dovolenou.

V oblasti IT nabízíme tyto služby:

Správa počítačové sítě

Počítačová síť je pro chod celé infrastruktury důležitá, a proto musí být správně navrhnuta a nastavena. Postaráme se vám o údržbu, návrh a i dodatečnou instalaci kabeláže. Správně nastavíme prvky jako je Switch, Router, Firewall aby vaše síť byla bezpečná a rychlá. Zajistíme i správu internetového připojení firmy.

Správa serverů

Postaráme se bezproblémový chod vašich serverů, o dostatečnou HW výkonnost a o to aby vše bylo licenčně v pořádku. Antivirová ochrana a pravidelná záloha serverů je pro nás samozřejmostí. Nastavíme váš doménový server, mail server, databázový server prostě vše nač si vzpomenete.

Správa uživatelských stanic a periférií

Pracovní stanice uživatelů tvoří velkou a problematickou část počítačové sítě. Často si firmy myslí, že není potřeba se o PC a Notebooky uživatelů strat dokud nenastane problém jako je selhání HW nebo krádež počítače a tím i ztráta dat. Nabízíme ochranu vašich PC a Notebooků proti virům, šifrování HDD aby nedošlo k zneužití dat při ztrátě NB, ale může naplánovat i pravidelné zálohy.
Se správou stanic PC souvisí i správa periférií jako jsou tiskárny, scannery, kopírky apod.

Virtualizace serverů

V dnešní době je HW vybavení serverů na vysoké úrovni a mnoho programů mnohdy neumí využít celý výkon, který mu server nabízí. Díky virtualizaci fyzických serverů je tak možné na jednom serveru spravovat několik serverů virtuálních a ušetří se za další fyzické servery. Navíc virtuální servery nejsou závislé na hardwarovém vybavení, takže v případě selhání fyzického serveru není problém všechny virtuální servery rychle zprovoznit na jiném fyzickém serveru přesně v tom stavu, ve kterém byly před pádem hardware bez nutnosti instalace nových ovladačů a složitého pře nastavování prvků v počítačové síti (Router, DHCP apod.).

Dodávka hardware, software a spotřebních materiálů

Naše služby v oblasti IT jsou opravdu kompletní. K tomu patří i dodávka nejrůznějšího hardware a software vybavení (uživatelské PC, Notebooky, Monitory, Projektory, Tiskárny, Servery, Windows, Office, Antiviry atd.), ale i spotřebního materiálu a to jak originálních tonerů, tak i jejich renovace. Spolupracujeme s velkými dodavateli tohoto zboží, a proto Vám je nabídneme za výborné ceny.

Tvorba programů pro Windows a Android

Potřebuje vaše firma nějaký program nebo jen doplňkovou aplikaci do telefonu? Pro nás není problém zhotovit pro Vás program dle vašich představ. Zabýváme se programováním aplikací od malých a jednoduchých až po kompletní informační systémy. Zrovna tak k vašemu stávajícímu systému může zhotovit doplněk třeba do telefonu.